ME Wielkopolska Poznań


FIRMA: ME WIELKOPOLSKA Sp. z o.o.
ADRES: ul. Przemyska 19
MIEJSCOWOŚĆ: 61-324 Poznań, Zachodniopomorskie
TELEFON: 61 879 80 88
STRONA WWW:

ME Wielkopolska

ME Wielkopolska to firma, która istnieje w Poznaniu od 1999 roku. Przez kilkanaście lat działalności zdobyła uznanie klientów i wyrobiła sobie opinię solidnej marki. ME Wielkopolska zajmuje się montażem elewacji i pokryć dachowych, jednak z biegiem lat jej zakres usługi został poszerzony, aby pomoc oferowana klientom był jak najbardziej wszechstronna i kompleksowa. Właśnie z tego powodu ME Wielkopolska to oprócz kompetentnych inżynierów, także wspaniali projektanci.ME Wielkopolska dysponuje własnym biurem projektowym, ale nie stroni także od współpracy z najlepszymi zewnętrznymi pracowniami architektonicznymi. Dzięki połączeniu artystycznej wizji z praktycznym doświadczeniem, specjaliści poznańskiej firmy najlepiej doradzą użycie konkretnych rozwiązań i materiałów.

O jakość elewacji i dachów montowanych przez ME Wielkopolska dbają producenci: Kalzip, Bemo, Riverclack, Balexmetal, Kingspan, Pruszyński, Ruukki, Trespa (me-wlkp.com.pl/pl/trespa.html, Fundermax, Swisspearl, Euronit, Cembrit, Fibre-C, Alucobond, Reynobond, Etalbond, Larson, Aluwedo, Rockwool, Ejot, Hilti, Koelner.

Wśród głównych proponowanych systemów elewacyjnych znaleźć można między innymi: elewacje aluminiowe – płyty kompozytowe (Alucobond, Reynobond), fasady z blach tytanowo-cynkowych, miedzianych, stali nierdzewniej, cortenu itp., elewacje z płyt włókno-cementowych, HPL itp. (Trespa, Fundermax, Swisspearl, Euronit, Cembrit, Fibre-C), ceramiczne elewacje wentylowane (Alphaton, NBK itp.). Dostępne są także fasady wentylowane w różnorakich systemach.

Trespa

W pokryciach dachowych stosowane są płyty warstwowe, rozwiązania blacha-wełna-blacha, jak również pokrycia z blach tytanowo-cynkowych, nierdzewnych, miedzianych w systemie "na rąbek" oraz systemy Kalzip, Bemo, Riverclack.

Dodatkowym atutem ME Wielkopolska jest możliwość skorzystania z usług obróbki blacharskiej z blach stalowych, aluminiowych, tytan-cynk i miedzianych. Warsztat blacharski pozwala na stworzenie między innymi: unikalnych parapetów i wewnętrznych rynien kwadratowych.

Odpowiednio dobrana elewacja lub pokrycie dachowe jest w stanie całkowicie przeobrazić i unowocześnić budynek. Dlatego elewacje aluminiowe stosowane są zarówno podczas budowy nowych obiektów ale także przy renowacji już istniejących. Materiał jest estetyczny i trwały, a dodatkowo w pełni nadaje się do recyklingu. Podobnie odporne na działanie wody i ognia są elewacje wentylowane, które wspomagają oddawanie wilgoci i zapobiegają kondensacji pary wodnej, stanowiąc tym samym wspaniałą izolację.

Alcubond

ME Wielkopolska należy do METAL ENGINEERING. Wszystkie firmy zrzeszone w tej grupie prowadzą także badania naukowe, które realnie wpływają na skuteczność i jakość oferowanych przez nie usług. ME Wielkopolska stale współpracuje między innymi z Politechniką Krakowską oraz Politechniką Poznańską.

Nowoczesna architektura wymaga nowoczesnych rozwiązań. Dlatego ME Wielkopolska korzysta z materiałów najlepszych firm, montuje wysokiej jakości systemy i czuwa nad dotrzymaniem krótkich terminów nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Jednocześnie najwyżej ceni precyzje, bezpieczeństwo i dokładność. Wykonane do tej pory realizacje świadczą o umiejętnościach inżynierów ale także, o wyczuciu estetyki i pracy zgodnej z nawet najbardziej śmiałymi wizjami projektantów.

05.09.2013. 14:04